Науково-практична конференція 10 лютого 2016 року

На базі Волинської обласної клінічної лікарні в рамкам організаційних заходів по  боротьбі з гострою респіраторною інфекцією та грипом з інформаційно-навчальною метою був проведена позапланова науково-практична конференція для лікарів області. З доповідями перед аудиторією лікарів виступив к.мед.н., головний позаштатний пульмонолог УОЗ ОДА Яковенко О.К. на тему «Позагоспітальна пневмонія. Діагностика, тактика сортування та лікування на догоспітальному етапі в умовах епідемії ГРІ та грипу», лікар інфекціоніст вищої кваліфікаційної категорії Волинської обласної інфекційної лікарні Трофімюк С.В. на тему «Гостра респіраторна інфекція. Епідемія грипу 2015-2016. Епідемічні показники», та представник компанії виробника експрес тестів для діагностики ГРІ та грипу.

З посиланням на дані Держсанепідслужби рівень захворюваності грипом та ГРІ серед населення області залишається на високому рівні з перевищенням епідпорогу в 2,2 рази. Так, за оперативними даними з початку епідемічного сезону (28.09.2015-05.02.2015) в області зареєстровано більше 106 тис. хворих на грип та ГРІ. Захворюваність в січні 2016 в 3 рази перевищує рівень аналогічного періоду минулого епідсезону, проте відсоток захворілих дітей в 2016 році нижчий на 15% від попереднього року внаслідок запровадження обмежувальних заходів (карантину). Також медики констатували збільшення кількості пневмоній серед дорослого та дитячого населення з летальними випадками як наслідок пізнього звернення за медичною допомогою та пізньої госпіталізації хворих з ускладненнями грипу.

На конференції фахівцями були висвітлені питання ранньої, своєчасної діагностики ГРІ та грипу, в тому числі за допомогою експрес-тестів на І-ІІІ рівні, лікування ГРІ та грипу, а також сортування та лікування на догоспітальному і госпітальному етапах хворого з грипом та пневмонією.

Нижче Ви можете ознайомитись з презентацією доповідачів.