26 квітня 2017 року відбулась науково-практична конференція

У рамках навчальної та наукової роботи товариства лікарів пульмонологів та фтизіатрів Волинської області імені Михайла Марунчака на базі Волинської обласної клінічної лікарні відбулась обласна науково-практична конференція "Актуальні питання сучасної пульмонології".  Перед конференцією відбулась екскурсія лікарнею, зокрема гості відвідали нове, сучасне відділення пульмонології. Конференцію офіційно відкрив головний лікар Волинської обласної клінічної лікарні Сидор І.М.
З науково-практичними доповідями перед аудиторією лікарів різних спеціальностей виступили вітчизняні науковці - професор, д.мед.н. Мостовий Ю.М. (м.Вінниця), професор, д.мед.н. Зайков С.В. (м.Київ), професор, д.мед.н. Островський М.М. (м.Івано-Франківськ), професор, д.мед.н. Ягенський А.В. (м.Луцьк), головний пульмонолог Львівської області, к.мед.н. Рудницька Н.Д., головний пульмонолог Харкова, к.мед.н., Ходош Е.М., провідний фахівець України з муковісцидозу, к.мед.н. Бобер Л.Й. (м.Львів), провідний фахівець з інтерстиційних захворювань легень в західному регіоні Толох О.С. (м.Львів) та головний пульмонолог Волинської обласні, к.мед.н. Яковенко О.К. На конференції були висвітлені актуальні питання ведення хворих на сучасному рівні згідно доказової медицини з бронхіальною астмою, з хронічним обструктивним захворюванням легень, з ідіопатичним легеневим фіброзом,  муковісцидозом,  коморбідними станами в пульмонології (зокрема, з алергічними та серцево-судинними захворюваннями у хворих з пульмонологічною патологією). Окрім того, були висвітлені практичні питання комплаенсу хворих, ведення пацієнтів з пневмонією згідно нового уніфікованого клінічного протоколу, обговорені питання організації медичної допомоги пульмонологічним хворим на первинному рівні сімейними лікарями, необхідного проведення якісної функціональної діагностики пульмонологічної патології на І-ІІ рівні (зокрема, дослідження функції дихання та УЗД органів грудної клітки згідно BLUE-протоколу у пульмонологічних хворих), а також питання якісного статистичного обліку основної пульмонологічної патології та повернення коштів пацієнтам за державною програмою реімбурсації згідно наказу МОЗ від 03.04.17 року №360 по лікуванню бронхіальної астми. Конференцію відвідало близько 200 лікарів різних спеціальностей з Волинської, Рівненської та Тернопільської областей. На завершення конференції усі учасники отримали сертифікати. 
 
З доповідями Ви можете ознайомитись на сайті товариства.
Відсутні презентації доповідачів Ви можете отримати лише в лекторів, які зберігають своє право на інтелектуальну власність.