21 січня 2015 року відбулося навчання для сімейних лікарів

21.01.2015 року в актовій залі КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук розповів сімейним лікарям про те, що в Луцьку протягом 2015 року обласними та міськими головними позаштатними лікарями-спеціалістами буде проведено цикл лекцій з різних галузей медицини на актуальні теми. Таке навчання необхідне для того, щоб фахівці первинної ланки галузі охорони здоров’я володіли сучасними методами діагностики та лікування найпоширеніших захворювань.

Першим лекцію на тему: «Уроки пандемії грипу. Практичні аспекти діагностики та фармакотерапії» прочитав кандидат медичних наук, обласний позаштатний пульмонолог управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Яковенко. На ній розглянули питання про те наскільки небезпечний сезонний грип, що таке грип-пневмонія, які є її типи, клінічні варіанти перебігу, на що варто звертати увагу сімейному лікарю при постановці діагнозу, якого алгоритму дотримуватись при лікуванні. Олег Яковенко показав які наслідки може мати неправильно поставлений діагноз лікарями, які зміни відбуваються в організмі після такого лікування. Присутні мали змогу на знімках комп’ютерної томографії побачити різницю між результатами неправильного та правильного лікування.

Крім того, кандидат медичних наук розповів як проводять діагностику при підозрі на грип-пневмонію в країнах Європи, зокрема, в Німеччині. Він зауважив, що у таких клінічних випадках німецькі лікарі не проводять рутинну серологію та мікробіологію як це прийнято в Україні.

Олег Яковенко, беручи до уваги напрацювання світової медичної науки, порекомендував при прийнятті рішення про госпіталізацію хворого з підозрою на пневмонію використовувати шкали важкості CRP-65, CURP-65, SMART-COP, індекс важкості пневмонії PSI та визначати відповідно до них клас ризику та стан пацієнта. Були розглянуті також варіанти терапії, її тривалість, можливість і потреба у зміні препаратів на певному етапі тощо.